logo
Slovenské kroje
Výroba a predaj krojov

Ako objednať tovar...

Kamenná predajňa

Kamennú predajňu (obchod)   neprevádzkujeme  . Dôvod je jednoduchý a prirodzený. Slovenské kroje sú natoľko rozmanité, že nie je možné vyrábať "na sklad" celé portfólio produktov. Dokážeme vám ich vyrobiť a dodať zákazkovým spôsobom (objednávka cez eshop). Preto väčšinu krojových komponentov realizujeme na objednávku.


Internetový predaj
Odevné a vyšívané komponenty kroja

Naše výrobky predávame cez e-shop www.naozaj.eu Táto forma nákupu je primárnou výhodou pre zákazníka - lebo si priamo na stránke môže zvoliť rôzne varianty vybraného produktu.

Hlavne u šitých a vyšívaných komponentov kroja to má pre zákazníka veľký prínos. Dokáže si objednať vlastný rozsah šitia aj vyšívania, farebné kombinácie zdobenia... a ďalšie voliteľné parametre. Zároveň zákazník hneď vidí informáciu o cene jeho "nakombinovaného" tovaru.


Kroj na mieru postavy

Výrobu šitých komponentov kroja realizujeme výhradne formou zákazky: šitie na mieru postavy.

Všeobecne možno povedať, že konfekčné veľkosti nezohľadňujú fazónu (typ) postavy - "kuturista, atlét, šachista, pivkár, hruška, zápasník sumo..."

Z kamenných obchodov sme zvyknutý na konfenkčné značenie odevov:

  • Konfekčné veľkosti s označením S,M,L,XL,XXL... sú určené pre pružné materiály, ("tričkovina"). Prvým nosením sa "prispôsobia" postave.
  • Konfekčné veľkosti s označením 44,45...50,51...55.56... sú určené pre pevné materiály, pánske obleky, košele. Vždy sú kombinované s výškou postavy - napríklad 50/180. Avšak aj tieto konfekčné veľkosti sú použiteľné najmä pre kamenné obchody - kde si kupujúci nájde "regál" so svojim konfekčným číslom, odskúša si vybraný odev a ak mu veľkostne nesedí, tak si vyberie ten istý výrobok o jedno-dve čísla menší, alebo väčší...

Jednotlivé krojové súčasti (rukávce, košeľa, vesta, lajblík, nohavice...) majú svoje špecifické vlastnosti, pre ktoré nie je postačujúca žiadna konfekčná veľkosť. (Príklad: krojové košele majú otvorený rukáv - nemajú manžety. Bez merania postavy môže byť rukáv neprimerane krátky, alebo dlhý. To isté platí o dĺžke košele - niekto nosí košeľu na nohaviciach, iný "zakásanú" v nohaviciach - preto sú vyrábané rôzne dĺžky košieľ, podľa priania zákazníka.)


Krajčírske miery - SVOJPOMOCNE

Krajčírske miery postavy je možné získať svojpomocne, "doma" - bez potreby návštevy krajčírky. V eshop www.naozaj.eu je súčasťou každého "šitého" produktu aj formulár na miery postavy s názornými obrázkami a popisom. Môžeme konštatovať, že už dlhodobo tento spôsob získania krajčírskych mier funguje takmer na 100%.

Krajčírske miery - mužské kroje

Pre ušite mužských súčastí kroja postačujú miery, ktoré nám pošle zákazník - nie je potreba osobná návšteva výrobnej prevádzky. Objednanie, výroba, platba sú realizovateľné elektronickou formou. Dodanie tovaru je zásielkovou službou (alebo aj osobným odberom).

Krajčírske miery - ženské kroje

Pre ušite ženských súčastí kroja platia rovnaké podmienky ako u mužov. Jedinou výnimkou je ušitie ženského lajblíka (vestičky). Táto komponenta ženského kroja vyžaduje minimálne jednu osobnú návštevu našej prevádzky - na "domeranie do skúšky". Príčinou sú veľké rozdiely anatómie žien v oblasti hornej časti hrudníka. Tieto miery nie je možné získať svojpomocne - zákazník ich nedokáže zabezpečiť.

Krajčírske miery - detské kroje

Detské kroje nemáme vo výrobnom programe. Je to z viacerých dôvodov: technická príprava (strihy), osobitné návrhy výšiviek a vzoriek (väčšina výšiviek pre dospelých sa nedajú použiť na detské veľkosti )...


Krojové doplnky

Niektoré krojové doplnky (klobúky a obuv) nevyrábame - ale len nakupujeme a následne predáme zákazníkovi. Je ich možné kúpiť cez náš e-shop www.naozaj.eu , avšak s cenou navýšenou približne o 20% (ktoré odovzdáme štátu ako daň).

Môžete ich však kúpiť priamo od nášho dodávateľa. Pri týchto produktoch je na stránke www.naozaj.eu uvedený aj link na dodávateľa (výrazné tlačítko s popisom "Kúpiť lacnejšie"). Tento link Vás nasmeruje na e-shop nášho dodávateľa. Tam si produkt môžete kúpiť lacnejšie o približne 20%.


Doba výroby a dodania tovaru

Doba výroby krojových súčastí je závislá od rozsahu šitia, vyšívania a nutných technologických postupov (cca hodiny, až dni). Avšak s prihliadnutím na aktuálny stav termínovaných objednávok (v čase Vami zadávanej objednávky) a na kapacitné možnosti výrobcu môže byť doba vybavenia Vašej objednávky aj niekoľko týždňov.

Je vhodné popredu sa informovať o predpokladanej dobe vybavenia Vašej, ešte nezadanej objednávky (najlepšie telefonicky, alebo aj cez kontaktný formulár).