logo
Slovenské kroje
Výroba a predaj krojov

Kožený opasok BERNÁT - výška 3cm -

Ľudový opasok z pravej hovädzej kože
5.0  ➤ Spolu od 63 ľudí
Kožený opasok ku detskému kroju Mosadzná pracka na chlapčenskom koženom remeni BERNÁT Hĺbková razba do pravej hovädzej kože Zdobenie detského krojového opaska polguľatými nitmi
Zapnutý detský opasok na nohaviciach detského kroja Detské folklórne opasky BERNÁT Krojové opasky rôznej šírky: 3 až 5 centimetrov Rôzne veľkosti mosadzných praciek na folklórnych kožených opaskoch
CENA: 40 €
e-shop
www.naozaj.eu

Opasok je vyrábaný na mieru postavy.
Rozmery opaska určujete pri zadávaní objednávky v eshop.
Kontakt na výrobcu: 0909 104 952

Úzke opasky sa používajú ako vnútorný opasok, ktorý fyzicky "drží" nohavice. Vysoké opasky (2-5 prackové) sa potom na nohavice zapínajú iba voľne. Sú "nefunkčné" a majú už len estetickú úlohu.

Avšak tento opasok je vhodný ku detskému kroju. Je dostatočne nízky na to, aby dobre ladil aj s malými krojmi. Za rovnakým účelom je použitá malá mosadzná pracka (Bartek), ktorá má šírku iba 10,5cm a výšku 3,9cm.

Opasok je možné zapnúť na viacero dierok. Rozsah zapnutia si vyberiete pri zadávaní objednávky. Celková dĺžka opaska je následne pri výrobe prispôsobená Vášmu výberu v objednávke.

Opasok s mosadznou prackou BERNÁT ku Slovenskému detskému kroju

Hĺbková razba do kože.

Vytváranie vzorov na pravej koži môže byť prevedené rôznymi technikami - pomocou razníc, radlíkov, vypalovaním...

Veľmi dobré vysledky sa dosiahujú pri hĺbkovej razbe. Vzorka je tlakom vsadená do kože a vysoko plastická. V mieste razby koža stmavne a ešte viac zvýrazní vzorku.

Skutočný rozdiel od plytkej razby spozorujete až pri pohľade "z diaľky" (dva a viac metrov). Plytkú razbu je dobre vidieť len z krátkej vzdialenosti - maximálne do 1-2 metrov.

Hĺbkovú razbu uvidíte na koži aj na väčšiu vzdialenosť. Veľmi to oceňujú hlavne folklóristi, ktorí vystupujú na javisku ( ďaleko od divákov ) a tiež všetci muži, ktorí chcú dosiahnuť vyššiu kvalitu vzhľadu ich kroja.

Parametre produktu
  • Základný materiál: hovädzia prírodná hladenica
  • Hrúbka kože: 2,6 až 3,2mm
  • Povrchová úprava: morenie liehovým moridlom
  • Výška opaska: 3cm (koža)
  • Zapínanie: mosadzná folklórna pracka 10,5x3,9cm
  • Zdobenie: hĺbková razba a polguľaté nity ( priemer 7mm )